• مراحل خرید دامنه به چه صورت می باشد؟

ابتدا راهنمای جستجو را مطالعه نمایید و سپس در کادر جستجو در صفحه اول سایت، نام دامنه مورد نظر خود را به فارسی تایپ کرده (امکان تایپ دامنه با ي و ك عربی نیز موجود می‌باشد) و سپس بر روی کلمه‌ جستجو کلیک نموده و وضعیت دامنه را ملاحظه نمایید، در صورت آزاد بودن دامنه نسبت به پرداخت فاکتور از طریق پرداخت آنلاین اقدام نمایید و در صورت بسته بودن دامنه به تالار بورس مرکز مراجعه نمایید.

 • آیا امکان خرید دامنه بصورت آنلاین فراهم می‌باشد؟

بله، فقط کافیست دامنه مورد نظر خود را در قسمت جستجو تایپ نمایید و پس از مشاهده وضعیت دامنه، نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

 • امکان مشاهده فاکتورها پس از پرداخت وجود دارد؟

بله، پس از پرداخت، کلیه فاکتورها در پنل کاربری شما آرشیو میگردند و همواره برای شما قابل دسترسی میباشند.

 • نحوه پرداخت برای خرید دامنه به چه صورت است؟

پرداخت برای خرید دامنه به دو روش امکانپذیر میباشد:

1- پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب (از طریق درگاه زرین پال)
2- پرداخت از اعتبار بصورت اتوماتیک

 • آیا برای خرید دامنه نیاز به ثبت نام میباشد؟

برای جستجو و مشاهده وضعیت دامنه نیاز به ثبت نام نمیباشد ولی جهت مشاهده فاکتور و خرید دامنه حتما باید ثبت نام نموده و سپس وارد شوید.

 • پرداخت از اعتبار به چه صورت میباشد؟

جهت استفاده از سیستم اعتباری، کافیست اعتبار لازم برای خرید دامنه را داشته باشید و هنگام پرداخت فاکتور سیستم بصورت اتوماتیک از اعتبار شما کسر مینماید. به این صورت در هر بار خرید نیاز به ورود به سایت بانک و ورود اطلاعات امنیتی ندارید و اختلالات اینترنتی نیز تاثیری در خرید آنلاین شما ندارد.

 • چگونه اعتبار خود را افزایش دهیم؟

افزایش اعتبار از طریق لینک افزایش اعتبار صورت میگیرد، در صورت تمایل به خرید اعتبار ابتدا برروی لینک افزایش اعتبار (در منوی کاربری سمت راست) کلیک نمایید و سپس مبلغ مورد نظر خود را انتخاب نموده و پس از مشاهده فاکتور نسبت به پرداخت آن بصورت آنلاین اقدام نمایید.

 • چه زمانی اعتبار من افزایش میابد؟

به دو صورت اعتبار شما افزایش پیدا مینماید:
1- از طریق خرید اعتبار
2- فروخته شدن دامنه شما در تالار بورس

 • با اعتبار خودمان نزد شما چکاری میتوانیم انجام دهیم؟

اعتبار شما در سایت ما تنها جهت خرید دامنه یا استفاده از سرویسهای معرفی شده در سایت میباشد و امکان نقد شدن یا واریز به حساب را ندارد.

-تبصره: اعتبار ناشی از فروش دامین در تالار بورس از قانون بالا مستثنا میباشد. با توجه به در نظر گرفتن مسائل مالی و حقوقی ما امکان واریز بصورت کارت به کارت نداریم. واریزها تنها به حساب شبا امکان پذیر است.

 • آیا دامین های فارسی در کل دنیا قابل استفاده است؟

بله در تمام دنیا و با تمام مرورگرهای جدید قابل استفاده میباشد. کافیست نام دامنه را به فارسی در آدرس بار تایپ نموده و سپس همزمان کلیدهای Ctrl+Enter را بزنید تا به سایت مورد نظرتان هدایت شوید.

تبصره: در تمامی سیستم عاملهای کمپانی اپل (موجود بر روی دستگاههای iPhone, iPad, iPod,iPad Touch, Mac Book) نیاز به فشردن همزمان کلیدها وجود ندارد و تنها پس از تایپ نام دامنه کلید Enter را فشار دهید.

 • خرید دامنه فارسی در ایران فقط از طریق شما امکان پذیر است؟

خرید دامنه های فارسی با امکان عرضه برای فروش در تالار بورس دامین فقط از طریق مرکز ارتباطات هوشمند امکانپذیر است. ممکن است شما سایت دیگری را هم برای ثبت بیابید اما فقط در مرکز ارتباطات هوشمند میتوانید آنها را در تالار بورس بفروش برسانید. ضمنا تعداد زیادی از این سایتها نمایندگان فروش ما هستند.

در کل، دامنه های خریداری شده از این مرکز دارای امتیازات زیر میباشند:
- امکان فروش در تالار بورس مرکز - پشتیبانی فنی در هر زمان - ترانسفر رایگان داخلی

 • بعد از اتمام مدت قرارداد وضعیت دامنه به چه صورت است؟

همانند دامنه های لاتین، پیش از زمان انقضاء دامنه، به شما اطلاع داده میشود تا نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

 • تمدید دامنه به چه صورت است؟

مانند دامنه های لاتین میباشد و میتوانید برای یک تا ده سال آن را تمدید نمایید، در هر صورت اولویت تمدید با شما میباشد و مرکز آن را تضمین مینماید.

 • برای تمدید دامنه قیمتها همین قدر خواهد بود؟

تمدید دامنه با قیمت پایه میباشد.

 • آیا امکان مرجوع کردن دامنه وجود دارد؟

مطابق قوانین مصوب و رویه عرفی معمول و قوانین بین‌المللی ثبت دامنه، تحت هیچ شرایطی امکان بازپس گیری دامنه وجود ندارد.

 • قیمت دامنه ها چقدر است؟

قیمت دامنه‌هایی که آزاد هستند پنجاه هزار تومان برای یکسال میباشد و دامنه‌هایی که مالک دارند در تالار بورس با قیمت پیشنهادی مالک میباشد و مرکز هیچ گونه دخالتی در تعیین قیمت آن ندارد.

 • قیمت دامنه ها موجود در تالار بورس بر چه اساس تعیین می شود؟

قیمت یک دامنه بر اساس ارزشمندی کلمه، اعتبار کلمه در گوگل، میزان جستجوی کلمه در گوگل، برند بودن یا نبودن کلمه، میزان آشنایی عموم با کلمه، حضورکلمه در رسانه‌ها و... تعیین می‌گردد.

 • چرا قیمت دامنه ها در تالار بورس متفاوت است؟

با توجه به اینکه مالکین دامنه ها افراد متفاوت و با دیدگاههای تجاری گوناگونی هستند بنابراین طبیعی است که قیمتهای اعلام شده متفاوت باشند.

 • نحوه واگذاری دامنه ها به چه صورت است؟

در صورت تمایل به واگذاری به شخص حقیقی یا حقوقی میتوانید مجوز انجام این کار را در یک تیکت به ما اعلام نموده تا ترانسفر بصورت رایگان برای شما به انجام برسد.

 • فعالیت تالار بورس به چه صورت است؟

شما میتوانید در صفحه تالار بورس، دامنه خود را برای فروش قیمتگذاری نمایید و به تالار بفرستید. پس از بررسی های لازم توسط کارشناسان مرکز و تایید انها، دامنه در تالار نمایش داده خواهد شد.

 • نحوه خرید و فروش در تالار بورس چگونه است؟

کلیه فعالیتها در تالار بورس بصورت آنلاین میباشد و شما قادر هستید تا همه مراحل را کنترل نمایید.

 • مالک دامنه‌ موجود در تالار بورس، پس از به فروش رسیدن دامنه چگونه مبلغ را دریافت نماید؟

مبلغ حاصل از فروش دامنه در تالار بورس، پس از کسر کمیسیون مرکز (20%مبلغ فروش) به اعتبار مالک دامنه اضافه شده و مالک پس از انتقال دامنه به خریدار، می‌تواند درخواست واریز اعتبار خود را اعلام  نماید.

 • مرکز ارتباطات هوشمند تنها مرکز فروش دامنه های فارسی است؟

مرکز ارتباطات هوشمند تنها مرکز تخصصی خرید و فروش دامنه های فارسی در ایران میباشد. ما دارای چندین نمایندگی در ایران نیز هستیم.

 • محدودیتی برای خرید دامنه وجود ندارد؟

خیر، شما میتوانید به هر تعداد دامنه فارسی خریداری نموده و یا آنها را در تالار بورس به فروش برسانید و یا برای سود بیشتر مالکیت آنها را تا مدتی برای خود محفوظ نگه دارید.

 • دامنه هایی که خریداری کردیم، توسط شما به فروش می رسد یا خود باید اقدام کنیم؟

مرکز تنها وظیفه آماده کردن زیرساختها را بعهده دارد و امکانات را در اختیار مالکین دامنه ها قرار میدهد تا بتوانند دامنه های خود را بفروش برسانند، اما مرکز، اطلاع رسانی را، مطابق سیاستهای تجاری خود به انجام میرساند، مالکین هم باید بصورت موازی فعالیت بازارسازی یا بازاریابی خود را انجام داده و مشتریان دامنه های خود را به سوی سایت راهنمایی نمایند تا مرکز کلیه عملیات نقل و انتقال مالی و ترانسفر دامنه ها را با امنیت کامل به اتمام رساند. اما اگر مالک تمایل داشته باشد میتواند راسا نسبت به فروش دامنه خود اقدام نماید و مرکز هم ترانسفر دامنه را بصورت رایگان تضمین مینماید.

 • امنیت اطلاعات ما در سیستم شما چه میزان است؟

کلیه اطلاعات مالکین در آرشیو شرکت نگه داری میگردد و به هیچ طریقی امکان دسترسی به آن فراهم نیست مگر به حکم مراجع ذیصلاح قضایی. بعنوان نمونه به هیچ طریقی امکان دسترسی به اطلاعات مالک دامنه فراهم نیست و خریدار جدید نمیتواند متوجه شود که مالک قبلی چه کسی بوده است و تنها میتواند خرید خود را بصورت مطمئن و با بالاترین درجه امنیتی به انجام برساند.

 • دامنه های فارسی جهانی هستند؟

بله، این دامنه ها بعلت داشتن رسمالخط مشترک با اعراب، تاجیک، اردو و... دارای متقاضیان بسیاری میباشد و هم اکنون در کشورهای عربی به شدت رواج دارد به همین علت در فاز بعدی تالار بورس دامنه ها بصورت بین المللی فعالیت خواهد نمود.

 • آیا امکان بالا بردن رنک دامنه فارسی در گوگل وجود دارد؟

بله، یکی از امتیازات دامنه فارسی امکان ارتقاء رتبه سایت شما در گوگل هست.

 • چرا دامین فارسی ما بصورت کد نمایش داده می شود؟

اگر شما از آخرین ورژن اینترنت اکسپلورر در ویندوز7 یا ویندوز8 استفاده مینمایید به هیچ عنوان با این مورد بر نخواهید خورد اما در بعضی از مرورگرها در زمان نمایش سایت، عنوان فارسی دامنه را تبدیل به یونی کد مینماید، ولی در نمایش سایت هیچ گونه اشکالی پدید نمی آید.